Skip to content

Basen

Oddajemy do Państwa dyspozycji komfortowy basen z najnowocześniejszą technologią oczyszczania wody. Basen Strefa H2O został od podstaw stworzony z myślą o najmłodszych, czyli najbardziej wymagających klientach! Wszystko na basenie ma służyć dzieciom i ich rodzicom, tak aby czuli się bezpiecznie i komfortowo.

Nasz obiekt to nie tylko niecka z wodą, to także przestronne szatnie wyposażone w szafki na odzież, kabiny do przebierania, przewijaki dla dzieci, kojec dla najmłodszych, kabiny z natryskami. Na terenie obiektu znajduje się również kawiarenka z widokiem na cały basen, z której rodzice mogą obserwować zajęcia swoich pociech.

Parametry basenu:

  • wymiary: 6 m na 10 m
  • głębokość: 1,3 m
  • temperatura wody: 33°C
  • temperatura otoczenia: 34°C

Technologia uzdatniania wody w basenie:

Dobrano zestaw filtracyjny odpowiadający wysokim wymaganiom stawianym basenom publicznym. Jednowarstwowe złoże filtracyjne może być w każdej chwili zastąpione wielowarstwowym z warstwą hydroantracytu co dodatkowo polepszy jakość uzdatnianej wody. Prędkość filtracji (sączenia na filtrze) – 30 m/s jest standardowo wymagana dla systemów publicznych, a osiągnięta wydajność 34 m3/h w zupełności wystarczy do zachowania wysokiej jakości wody w basenie.

Dużą zaletą jest uzupełnienie układu uzdatniania wody w standardzie o lampę emitującą promieniowanie UV. Zastosowana dawka promieniowania (600 J/m2) oprócz działania bakterio i grzybobójczego pozwala dodatkowo na redukcję i usunięcie z wody szkodliwych dla zdrowia chloramin, odpowiedzialnych także za przykry zapach chloru w wodzie. Lampa UV pozwala także na zmniejszenie do minimum wymaganej dawki chloru w wodzie co ma korzystny wpływ na odczucia kąpiących się osób. Dopuszczalny zakres zawartości chloru wolnego w wodzie basenowej w Polsce to 0,4 do 0,6 mg/l. Po zastosowaniu lampy UV można bezproblemowo utrzymywać stężenie 0,4 mg/l. Szacuje się że zużycie chloru (podchlorynu) przy zastosowaniu lampy UV o parametrach jak wyżej zmniejsza się o około 30 do 40% w stosunku do układów bez lampy UV.

Urządzenie dozujące PCS:

Zastosowano bardzo nowoczesne rozwiązanie sterownika mikroprocesorowego do kontroli i regulacji parametrów wody. Urządzenie dozujące o zaproponowanych parametrach spełnia wymagania normy DIN19643, która jest normą dla obiektów basenowych budowanych w Europie Zachodniej.

Jednoczesny pomiar i korekta odczynu pH, zawartości wolnego chloru, potencjału redox i korekta temperaturowa pozwala na zachowanie stałej i wysokiej jakości wody w basenie.

Regulator PCS został dopracowany i wprowadzony do sprzedaży w 2009 roku. Jest całkowicie polską konstrukcją, opartą na sprawdzonych podzespołach i długoletnim doświadczeniu osób zawodowo zajmujących się uzdatnianiem wody dla celów technologii basenowych i przemysłu. Zastosowanie dużej ilości automatycznie działających podzespołów technologicznych (zawór automatyczny 6-cio drożny, urządzenie dozujące z pomiarem poziomu środków chemicznych i zdalnym odczytem danych, dobrej klasy urządzenie do dozowania koagulanta) w znaczący sposób poprawia parametry eksploatacyjne basenu.