Joga na deskach SUP – strefa relaksu.

Zima jest  jaka jest…… Brakuje nam ciepła i słońca. To naturalne, że ciężko nam tryskać energią i optymizmem.

A gdyby można było choćby na godzinę skosztować tropikalnego urlopu? Spróbować czegoś nowego, co obudzi zmysły i napełni optymizmem? Poznać swoje ciało lepiej, przyjrzeć się swoim potrzebom i wyjść im na przeciw?

Negowanie złej pogody za oknem to strata energii kiedy możemy skutecznie i przyjemnie zadbać o słoneczną pogodę ducha 🙂

W okresie, który jest wyzwaniem dla naszego zdrowia i samopoczucia proponujemy wam wyjątkowe zajęcia- praktykę jogi w tropikalnych okolicznościach. Standardowe maty zamieniamy na pompowane deski SUP a salę do ćwiczeń zastępuje kameralny basen gdzie temperatura wody to 33 a temperatura otoczenia- 34 stopnie!

Dlaczego warto spróbować?

Zamierzeniem praktyki jogi, niezależnie od formy zajęć,  jest osiągnięcie harmonii ciała, umysłu i ducha. Regularne ćwiczenia wszechstronnie rozwijają różne sfery naszego życia. Joga leczy bóle kręgosłupa i stawów, wzmacnia mięśnie, rozciąga ciało, podnosi naszą odporność, wycisza i uspokaja. Jest doskonałym panaceum na spadek nastroju i osłabienie sezonowe.

Wyjątkowość SUP jogi

SUP joga to zajęcia o umiarkowanym stopniu trudności, gdzie ruch połączony jest z płynnym oddechem a nasze ciała i umysły zorientowane są na skupienie w celu utrzymania równowagi na desce. W naturalny sposób wzmacniamy głębokie mięśnie ciała odpowiedzialne za prawidłową postawę, poczucie równowagi i koordynację.

Podwyższona temperatura na basenie powoduje obniżenie napięcia mięśniowego, innymi słowy, ciało chętniej poddaje się rozciąganiu, oczyszczaniu z toksyn i regeneracji, tak jak podczas odpoczynku na saunie parowej.

Wykonywanie asan (pozycji) na wodzie ma też inną bardzo ważną zaletę – daje bezpieczne podłoże do spadania, jeśli chcemy spróbować bardziej zaawansowanych ćwiczeń. Deska uczy pokory, akceptacji swoich możliwości, pozwala na przełamanie lęku przed upadkiem. Uczymy się podnosić po niepowodzeniach i nabieramy pewności siebie.

Podejmij z nami to wyzwanie!

Przekonasz się że systematyczna praca przyniesie zmiany na wielu polach. Wzmocnione, zrównoważone i zdrowsze ciało to tylko część korzyści. Skupienie na głębokim, spokojnym oddechu sprawi, że dotleni się mózg, wzrośnie zdolność koncentracji, poprawi się jakość snu. Już po pierwszych zajęciach zauważysz też jak uspokaja się gonitwa myśli i poczujesz odprężenie dzięki obowiązkowej na każdych zajęciach relaksacji. Z czasem poczujesz wewnętrzny spokój, wzrośnie cierpliwość, zmniejszy się napięcie emocjonalne i podatność na stres.

Poziom pracy dopasowujemy do potrzeb i możliwości sup-joginek i sup-joginów. Chętnie powitamy również osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z jogą lub deską SUP. Ryzyko upadku z deski i nagłej kąpieli jest niewielkie, jeśli zdecydujesz się na łatwiejsze warianty asan, które zawsze prezentujemy.

Zajęcia odbywają się w niedziele o 11.00 i 12.15
Prowadzone są w małych, maksymalnie siedmioosobowych grupach.
Ze względu na kameralne warunki obowiązkowa jest uprzednia rezerwacja tel. 785 46 80 50 lub mail marta_mielcarek84@wp.pl

Serdecznie zapraszamy!

SUP joga Szczecin czyli Ola i Marta – instruktorki jogi ze Szkoły Jogi Klasycznej Ewy i Rafała Lichtarowiczów

Basen Strefa H2O

NRGY SUP Spływy wypożyczalnia @SUP.Szczecin